Тростянецька бібліотека

На жаль, точний рік створення бібліотеки на території Тростянця невідомий. Проте, існує документ, який свідчить, що до революції (з 1890 р.) в одному приміщенні з казенною чайною була розташована єдина в Тростянці народна читальня з бібліотекою.

У 1874 році землі Тростянецького маєтку придбав промисловець Л.Е.Кеніг, а 1 січня 1905 року була відкрита бібліотека службовців Тростянецького маєтку. Бібліотека розмістилася в маленькій кімнатці Круглого двору. У грудні 1905 року правління вирішило перевести бібліотеку в нове приміщення (теперішнє приміщення Палацу дітей та юнацтва).

У 1989 році районні бібліотеки для дорослих та дітей переїхали в нове приміщення – перший поверх багатоповерхівки за адресою вул. Л.Татаренка. Це дало змогу розширити зону обслуговування.

На сьогоднішній день Тростянецька публічна бібліотека – сучасний інформаційно-дозвіллєвий центр нашої громади, в якому вдало поєднано сучасне зонування та традиційні бібліотечні послуги: дитячий та ігровий простори, книжковий абонемент, соціально-літературне кафе, молодіжний простір, мультифункціональний простір.